הרמטכ"ל בביקור בחיל-האוויר

27.05.2019 | שירה פיינסקי
הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי ערך אתמול (א') סיור בבסיס רמון ובסוללת גדוד "כיפת ברזל" הדרומי. במסגרת הביקור נפגש עם לוחמי צוות-אוויר, עם לוחמי ולוחמות הגנה אווירית ועם חיילי המערך הטכני. "חיל-האוויר הוא זרוע אסטרטגית בעלת עוצמה של מדינת ישראל, ואתם שותפים לכך"

אתמול (א') הגיע ראש המטה הכללי, רב-אלוף אביב כוכבי, לביקור בבסיס רמון ובסוללה של מערך ההגנה האווירית. במסגרתו הוא ביקר בטייסת 253 ("הנגב") המפעילה את מטוסי ה"סופה" (I16-F), וטס יחד עם מפקד חיל-האוויר, אלוף עמיקם נורקין, אל"ם ג', מפקד בסיס רמון, וסא"ל ר', מפקד טייסת 253. בהמשך, סייר הרמטכ"ל בסוללת גדוד "כיפת ברזל" הדרומי.


צילום: עמית אגרונוב

ימים ולילות
"העבודה שלכם מסביב לשעון כדי להבטיח את ביצוע המשימה היא חלק בלתי נפרד מהעשייה המבצעית", אמר הרמטכ"ל בעת שחזר מהטיסה לחיילי הגף הטכני בדת"ק (דיר תת-קרקעי). "חיל-האוויר הוא זרוע אסטרטגית בעלת עוצמה רבה של מדינת ישראל ואתם שותפים לכך. יש לכם, לכל אחד מכם, חלק בהבטחת בטחון ישראל. תודה רבה לכם".

במהלך הביקור ברמון, קיים הרמטכ"ל שיח עם עשרות לוחמי צוות-אוויר מכלל הטייסות בכנף - שתי טייסות מסוקי-קרב ושלוש טייסות מטוסי-קרב. במהלך השיח, שאלו לוחמי צוות-האוויר שאלות בנושאים שונים, והתמקדו בתוכנית הרב-שנתית הקרובה של צה"ל, בתפיסת המב"ם (המערכה שבין המלחמות) ובעתיד מערך מסוקי-הקרב.


צילום: דובר צה"ל

"להיות הכי טובים שאפשר"
לאחר הסיור ברמון, הגיע הרמטכ"ל אל סוללת "דורס" של גדוד 947 על מנת ללמוד מקרוב את מערך ההגנה האווירית, ולפגוש את לוחמי ולוחמות המערך, את מפקדי הגדודים ומפקדי הסוללות. בסוללה ישב בתוך מרכז ניהול היירוטים (מנ"י), ושמע מקרוב אודות פעילות הלוחמים והלוחמות בעת דקות היירוט.

"הרמטכ"ל הגיע כדי לשמוע על תחושות החיילים לאחר יממות הקרב האחרונות", הסביר סא"ל ניר טליאס, מפקד גדוד 947. "ובכלל, על מנת להכיר את מערך ההגנה האווירית. ביקור הרמטכ"ל, במהלכו הצגנו את הדגשים אודות המוכנות הנדרשת לאחר סקירת תהליכים בגדוד, היה חשוב. כך נוכל להיות הכי טובים שאפשר ולהתכונן בצורה הטובה ביותר לעת לחימה".