בוגרי קורס-טיס 177 קיבלו דרגות קצונה

24.12.2018 | נופר בליט
את כנפי הטיס יקבלו בוגרי קורס 177 רק בעוד יומיים, אך בינתיים הם הפכו לקצינים בדרגת סגן בטקס חשיפת הדרגות שנערך היום (ב') בבסיס חצרים. מהקהל צפו בהם בני משפחה נרגשים ועשרות חברות וחברים. כעת הם סופרים את השעות עד לכנפיים

בוגרי קורס-טיס 177 צעדו היום (ב') על רחבת המסדרים בפעם האחרונה כחיילי חובה. בזמן שמעליהם חגו כלי-הטיס המבצעיים אותם יפעילו בעתיד הלא רחוק, נחשפו דרגות הקצונה של החניכים שבעוד יומיים יקבלו את כנפי הטיסה ויהפכו באופן רשמי ללוחמי צוות-אוויר אשר מופקדים על בטחון ישראל. במעמד מפקד בסיס חצרים, מפקד בית-הספר לטיסה, מפקדיהם הישירים ובני משפחותיהם, צעדו הבוגרים על רחבת המסדרים וסיכמו שלוש שנים מפרכות ומאתגרות.


צילום: דובר צה"ל

"שלוש השנים האחרונות כאן בבסיס חצרים עת הגעתם אליו כפרחי טיס צעירים עיצבו אתכם - מצעדים מהוססים ראשונים ביום הקליטה ועד לעמידה הבוטחת שלכם מולנו בטקס משמעותי זה", אמר תא"ל אביעד דגן, מפקד בסיס חצרים. "בעמידתכם ובמבטכם אני חש שילוב נפלא של סיפוק ולב מתמלא לצד רצון עז לפרוץ קדימה ולממש את עצמכם כלוחמי צוות-אוויר. האלפים הנמצאים מאחורי על הטריבונות וכלל אזרחי המדינה נושאים אליכם עיניים. נשיאת עיניים זו הינה ציווי לכם, לקחת את המושכות, להיות דור העתיד של חיל-האוויר, להצטיין ולהוביל".


צילום: קורל דביר

"אתם מכירים היטב את תפקידכם כלוחמים אוויריים", הצהיר אל"ם י', מפקד בית-הספר לטיסה. "אתם כעת אנשי מקצוע מיומנים, חדי חושים ומהירי החלטה. עזים ומקצוענים, תדעו להילחם בתנאים קשים, להוביל ולנצח. המשיכו לשייף מיומנות זו, ללמוד ולהעמיק, להפוך את הטיסה לחלק מכם ואת הלוחמה לאווירית לאומנותכם. אתם עומדים כאן היום על מגרש המסדרים ומגשימים חלום של אנשים רבים שלא הצליחו להשלים את כל הדרך הארוכה שעשיתם. שמרו על דרך ארץ, וזכרו שגם כשהמטוס שלכם ממריא לאוויר, נכון שהרגליים שלכם יישארו על הקרקע".

לראשונה: בוגר קורס-טיס מהעדה האתיופית
ביום רביעי הקרוב יתקיים טקס מסדר כנפיים בבסיס חצרים, בו יוענקו כנפי טיסה לבוגרי קורס-הטיס. בקורס הנוכחי יסיים סגן י', הראשון מבני העדה האתיופית שמסיים את קורס-הטיס ועתיד לשרת כנווט קרב בחיל-האוויר.


צילום: קורל דביר

"להיות לוחם צוות-אוויר מבחינתי זו הזכות לקחת חלק בכוח משמעותי מאוד של צבא ההגנה לישראל ומדינת ישראל בכלל", משתף סגן י'. "כשהגעתי לקורס הייתי מלא בדעות קדומות ומחשבות, והופתעתי לגלות שיש סביבי אנשים - אנשים שמחים, אנשים כועסים, אנשים שאתה רב איתם ואנשים שאתה שמח איתם. אלה בני אדם, ואתה מבין פתאום שזה אפשרי ושיש לך מקום. התחושות בסיום הקורס, אחרי שלוש שנים ארוכות, הן מורכבות. תגיעו לכל מקום שבו תהיו עם כל הרצון להצליח, לשנות, לשפר ולעשות הכי טוב שאתם יכולים - זה מה שהופך אותנו לצבא חזק יותר".


צילום: קורל דביר

לצד סגן י' תעמוד סגן ש' שתסיים גם היא את קורס-הטיס ותשרת כנווטת קרב בחיל. "להיות לוחמת צוות-אוויר זה לדעת שכשאני שם למעלה אני שומרת על המשפחה שלי, על החברים שלי ועל כל האנשים שקרובים אליי", היא מספרת. "אני חושבת שכל אחת שמקבלת את הזימון, חובתה לנסות להתמיין לקורס-הטיס. זו חובה לאומית, זו הגאווה הכי גדולה שיכולה להיות לה וזה השירות הכי משמעותי שהיא תעשה. בנוסף, היא יכולה ללמוד על עצמה המון דברים שהיא לא הכירה ולגלות שיש לה הרבה יותר יכולות ממה שהיא חשבה".